Хрвати ће брзо заборавити на Мундијал, ако је судити по првом полувремену меча са Шпанијом у Лиги нација. У утакмици Групе 4 Лиге А у Елчеу Црвена фурија је унаказила Ватрене и од 24. до 35. минута стигла до 3:0.

Хрвати су добро почели меч, али када је Саул Нигез, момак родом из града , на асистенцију Серхија Рамоса главом закуцао лопту у мрежу, вицешампион света се распао.

Уследио је шоу Марка Асенсија, који је у 33. минуту постигао голчину за 2:0, а непуних 120 секунди касније поново опалио из даљине, погодио пречку, а онда се лопта од голмана Ловреа Kалинића, који ће бранити уместо пензионисаног Данијела Субашића, одбила у мрежу.

Да ствари по наше комшије буду још горе, до 57. минута резултат је био 5:0, а стрелци су били Родриго и Серхио Рамос.