Фудбалска репрезентација Србије победом је почела учешће на Светском првенству у Русији, пошто је у првом колу Групе Е тријумфовала против Костарике са 1:0.Једини гол на утакмици у Самари постигао је капитен Александар Коларов у 56. минуту из слободног ударца.

Костарика је за нијансу боље почела утакмицу, прво су у трећем минуту припретили преко Ђанкарла Гонсалеса, али је његов покушај главом са око пет метара завршио у рукама Владимира Стојковића.

Исти играч се после центаршута са леве стране у 12. минуту нашао у доброј прилици, међутим, овај пут шутирао је преко гола. Србија је постепено успоставила равнотежу, имала је већи посед лопте, али није озбиљније успевала да припрети Кејлору Навасу.

Двапута је екипа Младена Крстајића имала прилику у првих 45 минута, али оба пута арбитри су сигнализирали офсајд. Ситуација се знатно променила у другом полувремену, а одличну прилику у ситуацији један на један имао је Александар Митровић, међутим, његов шут одбранио је Навас.

Шест минута касније Митровић је одузео лопту на средини терена, повукао контру, да би га дефанзивац Костарике оборио на нешто више од 25 метара. Одговорност за прекид је преузео Коларов, који је сјајним ударцем уз леву стативу гола Наваса затресао мрежу за вођство Србије.

Екипа Младена Крстајића повукла се после водећег гола, Костарика је покушавала да дође до изједначења, али ниједном није озбиљније припретила Владимиру Стојковићу. Утакмицу је обележио и 104. наступ Бранислава Ивановића за репрезентацију, којим је оборио досадашњи рекорд од 103 утакмице Дејана Станковића.

Стартна постава Србије: Стојковић, Ивановић, Миленковић, Тошић, Коларов, Матић, Миливојевић, Тадић (од 83. минута Рукавина), Милинковић-Савић, Љајић (од 70. минута Костић) и Митровић (од 90. минута Пријовић).

Селектор: Младен Крстајић

Стартна постава Костарике: Навас, Гамбоа, Акоста, Гонсалес, Дуарте, Калво, Венегас (од 60. минута Болањос), Гузман Перес (од 73. Колиндрес), Боргес, Руис и Урења (од 66. минуту Урења).

Селектор: Оскар Рамирес

(Бета)

Коларов: Најдражи гол

Самара – Капитен фудбалске репрезентациеј Србије Александар Коларов рекао је да му је гол за победу против Костарике (1:0) међу најдражим у каријери и додао да сада емоције морају да се оставе по страни.

„Гол који смо жељно ишчекивали. Важна победа, али сада треба држати емоције по старни, имамо још две утакмице и лепу ситуацију да прођемо групу. Функционисали смо као тим и са оваквим понашањем можемо се надати само добром”, рекао је Коларов за РТС.

Матић: Могло и убедљивије

Заменик капитена Немања Матић истакао је да је тријумф могао да буде и убедљивији. „Надам се да смо обрадовали нацију. Нисмо очекивали да ће да буде лако, овде су најбоље селекције на свету, свака утакмица је прави „рат” и наставићемо да се боримо. Мислим да смо заслужили мало више од 1:0, али задовољни смо”.

Лука Миливојевић навео је да је сада други круз веома близу.

„Најбитнија победа, сад смо близу проласка у други круг. Морамо да будемо задовољни, имали смо пуно шанси, могли смо да решимо и раније, али свакако заслужена победа”, поручио је Миливојевић.

(Танјуг)

Крстајић: Екипа показала тимски дух

Самара – Селектор фудбалске репрезентације Србије Младен Крстајић рекао је да је екипа у победи против Костарике (1:0) показала тимски дух и заслужено победила. „Да бисте нешто урадили битан је темељ, а темељ је добра атмосфера. Ми имамо сјајно атмосферу, функционишемо ако један, нема ни најмањих проблема. Сви смо заједно, данас смо то испољили на терену, можда није била нека игра, али показали смо велико срце”, рекао је Крстајић за РТС.

Према његовим речима, Костарику је потребно брзо архивирати и окренути се утакмицама против Швајцарске и Бразила. „Ова победа нам сад даје мир и идемо даље, још две тешке утакмице, Швајцарска, па Бразил. гледаћемо их вечерас, већ смо их анализирали, добро припремили, али видећемо шта још има. У сваком случају идемо корак по корак и надамо се најбољем”, поручио је Крстајић. (Танјуг)