Kошаркашице Србије оствариле су другу победу у оквиру групе Е квалификација за Европско првенство 2021. године.

Изабранице селекторке Марине Маљковић су у Драчу савладале Албанију резултатом 139:34 (36:15, 38:8, 32:4, 33:7).

После два одиграна кола Србија је лидер групе Е са максималним учинком. Следе Турска и Литванија са половичним учинком, а на зачељу је Албанија са два пораза.

Наредни прозор у квалификацијама за Европско првенство 2021. године је у новембру 2020. године. Србија ће 12. новембра гостовати Литванији, а три дана касније и Турској.

Иако без неколицине стандардних репрезентативки (Петровић, Станковић, Брукс, Црвендакић, Дабовић) Србија је од првог секунда меча потврдила велику разлику у класи.

Петорка Бојовић, Јовановић, Чађо, Шкорић, Милић врло агресивном игром нису дале противницама ни секунд предаха. Мноштво освојених лопти, али и притисак који је натерао домаћина на пуно изгубљених лопти, као и доминација под кошем, врло брзо су Србији донели велику предност.

Већ после три минута игре Србија је имала двоцифрени вишак (12:2 после поена Милић), али је тако високо вођство у једном тренутку успорило наш тим. Албанија је са две тројке пришла на шест поена минуса у 7. минуту (21:15), а када се Србија уозбиљила уследила је серија 15:0 до краја четвртине.

Србија је више од осам минута успешно чувала свој кош, а у напада увећавала вођство, па је после поготка Јовановић на семафору у 11. минуту стајао резултат 40:15.

У другој половини друге четвртине Српкиње су направиле нову серију, овог пута 21:0 и повеле са 74:21. На полувремену је резултат гласио 74:23.

Иако већ практично обезбеђен тријумф, Србија није стала у трећој четвртини. За десет минута сјајном одбраном је дозволила домаћину само четири поена, па је уочи последњих 10 минута игре на семафору стајао резултат 106:27. Већу прилику добиле су најмлађе репрезентативке али су и оне показале да на њих може да се рачуна у будућности.

Србија је до краја поправила кош-разлику и на крају славила са убедљивих 139:34.

У тиму Србије све играчице су се уписале у листу стрелаца. Николина Милић је била најефикаснија са 24 поена. Јована Ногић је постигла 20 поена, Невена Јовановић 16, по 12 су убациле Милица Поповић и Маја Шкорић. Двоцифрен кошгетерски учинак су имале још Маја Миљковић (11) и Саша Чађо (10). Тина Јовановић је постигла 9 поена, Миљана Бојовић и Мона Зарић по 8, Александра Станаћев 7, а Дајана Бутулија 2.